GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

+4
child of duckness
Roland Olujni
Jon Snow
Pohovani feniks
8 posters

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 1:11 pm

Ali zar ne mislite da je Martinov stil pisanja, koliko god bio kreativan, pomalo kontroverzan. Nekako je previse slobodan sa nekim rečima, ali to se može pripisati i samoj potrebi knjige. Ipak treba paziti da deca ne dodju prerano do njih. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 3:28 pm

Pohovani feniks wrote:Ali zar ne mislite da je Martinov stil pisanja, koliko god bio kreativan, pomalo kontroverzan. Nekako je previse slobodan sa nekim rečima, ali to se može pripisati i samoj potrebi knjige. Ipak treba paziti da deca ne dodju prerano do njih. Very Happy

Ja mislim da treba da pise onako kako on to najbolje vidi, kao sto nekad bez psovanje ne mozes da izneses neki dogadjaj onako kako se stvarno odigrao, ili da izrazis emocije onakve kave su stvarno, tipa "sve u ku*ac" i "sve u penis" nikad nece imat isto znacenje. Tako i sa Martinovim pisanjem, nek koristi ono sto najbolje odgovara. Nikad nisam brinuo za to "ali kako ce djeca..." To nije njegova odgovornost, ovo nisu knjige za taj uzrast vec za odrasle osobe, ostalo je na roditeljima i na njihovoj procijeni, nekad i mladji uzrasti mogu da citaju stvari za starije, zavisi od klinca do klinca. Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 3:41 pm

Po meni ove knjige mogu da se citaju od tipa 16 pa na dalje. Ali sve ranije mi je nekako neprikladno. I mislim da bi na to roditelji trebali da paze.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 3:43 pm

Pohovani feniks wrote:Po meni ove knjige mogu da se citaju od tipa 16 pa na dalje. Ali sve ranije mi je nekako neprikladno. I mislim da bi na to roditelji trebali da paze.

Ja mislim da sam ih ja procito sa 16 Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 3:45 pm

Taman Very Happy Ja sam ih poceo citati sa 26, i jos sam na pocetku, tj. pri kraju prve knjige. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 4:03 pm

Pohovani feniks wrote:Taman Very Happy Ja sam ih poceo citati sa 26, i jos sam na pocetku, tj. pri kraju prve knjige. Very Happy

Ja kad sam krenuo nisam mogo da stanem afro
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 4:05 pm

Verovatno ne bih mogao ni ja, da nisam prisiljen obavezama. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Deron Fri Aug 18, 2017 7:01 pm

Мени се лично много свиђа Мартинов стил. Рецимо део кад Серсеи и Џејми имају секс у обредишту поред Џофријевог леша, то није за испод 18 Very Happy. Узимао сам у библиотеку Толкинов Силмарилион, Хобит и Господар прстенова и све почнем по десетак страница и смори ме, ваљда јер је писао за децу Толкин. Док кад узмем песму леда и ватре заборавим и за испите и на време заборавим, изгубим се у Вестеросу.
Deron
Deron

Posts : 21
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 7:16 pm

Ja ne dozvoljavam sebi da se izgubim bilo gde, dokle god imam obaveza. Ali mi stvarno dobro dođe kada mi već presedne ovaj svet (zvuči malo psiho, ali ne znam kako drugačije da se izrazim Very Happy ).
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sivi crv Fri Aug 18, 2017 7:22 pm

Kako sam ljubomoran na vas koji pocinjete da citate i ne znate sta vas ceka...
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 7:25 pm

Sivi crv wrote:Kako sam ljubomoran na vas koji pocinjete da citate i ne znate sta vas ceka...
Ja znam deo. Pokušavam da se odbranim od spojlera, ali nekada to nije moguće. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sivi crv Fri Aug 18, 2017 7:29 pm

Pohovani feniks wrote:
Sivi crv wrote:Kako sam ljubomoran na vas koji pocinjete da citate i ne znate sta vas ceka...
Ja znam deo. Pokušavam da se odbranim od spojlera, ali nekada to nije moguće. Very Happy

hehehe steta,drz se za ubuduce...ja sam pre gledanja serije znao za crvenu svadbu i Neda,al nisam znao da cu zavoleti Starkove najvise i koliko ce me sve to boleti Smile
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 7:35 pm

Svi vole Starkove. Pitam se zasto? Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 8:07 pm

Pohovani feniks wrote:Svi vole Starkove. Pitam se zasto? Very Happy

Ja sam ih volio kad sam kao klinac pocinjao seriju, ali knjige su to drasticno promjenile, godine takodje.

Mladji: Rob junak, vidi ga kako je dobar, izabrao ljubav i cast...
Stariji: Kakav idiot, hiljade ljudi poginulo zbog njegove zaljubljenosti, obezglavio sopstvenu krv Karstarkove koji su samo bili ljuti jer je njegova majka pustila Dzejmija iz sebicnih razlgoa i prosla nekaznjeno.

I tako te stvari, tipa sad sam uvjeren da bi za malog covijeka Rus Bolton bio bolji vladar od mnogih u Vesterosu.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 8:22 pm

Ja mislim da je bi i Stanis bio dobra opcija.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 9:48 pm

Mislim da su najbolji vladari koji se vode pricom jaka drzava - jak ja.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by child of duckness Sat Aug 19, 2017 2:40 pm



Nekoliko večnosti kasnije..Very Happy
Naslućujem i rijaliti pod nazivom"Martin piše knjigu". Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sivi crv Sat Aug 19, 2017 2:54 pm

Samo Starkovi Smile casni,posteni,imaju jezovuke,mali vuk nije izgubio bitku protiv tivina,zarobio mu sina,najvecu zemlju imaju,gradili zid...,mogu do sutra Smile ali citajuci knjige zavoleo sam dornu i premudrog dorana,mada prva ljubav je neprikosnovena
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Sat Aug 19, 2017 3:31 pm

Sivi crv wrote:Samo Starkovi Smile casni,posteni

Sto mozda i nisu dobre stvari za vladara Very Happy

Sivi crv wrote:mali vuk nije izgubio bitku protiv tivina,zarobio mu sina

Ali je izgubio rat na sopstvene sebicne greske.


Sivi crv wrote:najvecu zemlju imaju

Doduse praznu i bogatu nicim, sa jednom od manjih armija uz Grejdzojeve.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sivi crv Sat Aug 19, 2017 3:44 pm

Bogatu cascu,meni dovoljno Smile sve vezano za taj sever i za njih mi je ludilo,stvar ukusa.
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Sat Aug 19, 2017 3:50 pm

Sivi crv wrote:Bogatu cascu,meni dovoljno Smile sve vezano za taj sever i za njih mi je ludilo,stvar ukusa.

Naravno, zato i knjige jesu zabavne, zbog te perspektive. Ja sam u pocetku isto tako gledao, ali Sjever je pun kuca koje i nisu bas casne i postene kao starkovi, pogotovo u zadnjih par knjiga. Na Roba i Neda gledam kao na osobe koje su odgovorne za mnogo isgubljenih zivota zbog svoje licne casti i postenja, sve je moglo da ispadne drugacije, npr. Robova djecacka ljubav je dovela do tolikog stradanja i izgubljenog rata, cinjenica je da je izdo Valdera Freja koliko god on sad bio crn u nasim ocima. Kraljevi zime, tj Kraljevi Sjevera su bili krvolocni i okrutni ljudi, nista blazi od Boltona. Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sivi crv Sat Aug 19, 2017 3:56 pm

Ser Duncan the Tall wrote:
Sivi crv wrote:Bogatu cascu,meni dovoljno Smile sve vezano za taj sever i za njih mi je ludilo,stvar ukusa.

Naravno, zato i knjige jesu zabavne, zbog te perspektive. Ja sam u pocetku isto tako gledao, ali Sjever je pun kuca koje i nisu bas casne i postene kao starkovi, pogotovo u zadnjih par knjiga. Na Roba i Neda gledam kao na osobe koje su odgovorne za mnogo isgubljenih zivota zbog svoje licne casti i postenja, sve je moglo da ispadne drugacije, npr. Robova djecacka ljubav je dovela do tolikog stradanja i izgubljenog rata, cinjenica je da je izdo Valdera Freja koliko god on sad bio crn u nasim ocima.

Ja sam ga gledao iz perspektive deteta koji vodi 20000 ljudi iz sebe i dobija svaki put gromadu rata tivina i nista manju gromadu dzejmija...to sto se zaljubio je sklonost nekog ko ima 18 godina a i video si kako izgleda devojka,sta dalje da ti pricam Very Happy svako pravo je imao da kazni karstarka,ok mozda ne smrcu,a to sto nije kaznio kevu adekvatno je opet i stvar godina i majka mu je...
Dal je on izdao freja ili ovaj njega to je vec filozofija,nije isto jedan dobar i jak brak i izgubljeni rat i polozaj gubitnika ko zna koliko dugo...ako si citao knjige znas sta menderli debeli radi,gde ces veci dokaz privrzenosti i casti severnjaka u sred neprijateljske vojske
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Sat Aug 19, 2017 6:38 pm

child of duckness wrote:

Nekoliko večnosti kasnije..Very Happy
Naslućujem i rijaliti  pod nazivom"Martin piše knjigu". Very Happy
Izgleda ko ja kada moram da ucim. Sve mi je zanimljivije od toga. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Sat Aug 19, 2017 7:39 pm

Sivi crv wrote:
Ser Duncan the Tall wrote:
Sivi crv wrote:Bogatu cascu,meni dovoljno Smile sve vezano za taj sever i za njih mi je ludilo,stvar ukusa.

Naravno, zato i knjige jesu zabavne, zbog te perspektive. Ja sam u pocetku isto tako gledao, ali Sjever je pun kuca koje i nisu bas casne i postene kao starkovi, pogotovo u zadnjih par knjiga. Na Roba i Neda gledam kao na osobe koje su odgovorne za mnogo isgubljenih zivota zbog svoje licne casti i postenja, sve je moglo da ispadne drugacije, npr. Robova djecacka ljubav je dovela do tolikog stradanja i izgubljenog rata, cinjenica je da je izdo Valdera Freja koliko god on sad bio crn u nasim ocima.

Ja sam ga gledao iz perspektive deteta koji vodi 20000 ljudi iz sebe i dobija svaki put gromadu rata tivina i nista manju gromadu dzejmija...to sto se zaljubio je sklonost nekog ko ima 18 godina a i video si kako izgleda devojka,sta dalje da ti pricam Very Happy svako pravo je imao da kazni karstarka,ok mozda ne smrcu,a to sto nije kaznio kevu adekvatno je opet i stvar godina i majka mu je...
Dal je on izdao freja ili ovaj njega to je vec filozofija,nije isto jedan dobar i jak brak i izgubljeni rat i polozaj gubitnika ko zna koliko dugo...ako si citao knjige znas sta menderli debeli radi,gde ces veci dokaz privrzenosti i casti severnjaka u sred neprijateljske vojske

Odgovaram fino kad budem na kompjuter, ovako preko telefona ne bi do sutra. Drago mi je sto smo se ovako dotakli dublje nekih tema i dogadjaja jer knjige to pogotovo zasluzuju, nema likova tipa Sauron koji su jedinstveno zli i zive zlo, svaki lik je siv i zabavno je diskutovati o svemu tome. Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Sat Aug 19, 2017 10:41 pm

To je i sam Martin cesto pricao. Da nema sasvim zlih i sasvim dobrih ljudi.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 5 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum