GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

+4
child of duckness
Roland Olujni
Jon Snow
Pohovani feniks
8 posters

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Tue Aug 15, 2017 7:03 pm

Kako je moguće da ga niko drugi nije video onda? Zmajevi nisu baš mali. Very Happy
Iako je Tirion rekao da su poslednji bili velikične mačke.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Deron Tue Aug 15, 2017 7:11 pm

Има и када је Дени била у кући неумирућих тад је имала визију о змају изнад Зимоврела, покушаћу да нађем и то. Ја мислим да је тај змај заправо неко камено чудовиште које је било на Првој кули. За буђење змаја је потребна крв, у Зимооврелу су тад доста људи побијени. А Мири маз Дур је рекла Дени да само смрт може платити нови живот.
Deron
Deron

Posts : 21
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Tue Aug 15, 2017 7:23 pm

Kako je uopšte počela ta teorija sa zmajem u Zimovrelu?
I na osnovu čega? Vizija u knjigama? 
Meni se sve čini da taj zmaj ima više figurativno značenje.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Tue Aug 15, 2017 8:02 pm

Pohovani feniks wrote:Kako je uopšte počela ta teorija sa zmajem u Zimovrelu?
I na osnovu čega? Vizija u knjigama? 
Meni se sve čini da taj zmaj ima više figurativno značenje.

Svi uglavnom pocnu od tih vrehil izvora ispod Vinterfela zbog kojih je unutra i zimi dovoljno toplo. Pa neko tu doda i velicinu grobnice ispod samog grada, posto je u knjizi to mnogo masivnije nego u seriji, do te mjere da vecina likova, a mozda niko od likova, nije zalazio do samog dna, dosta akcenta se stavlja na to mjesto. Na sve to kad se doda vizija koju je Dani imala i ono sto je Bran kroz grozovuka vidio, dobije se dobra podloga. Cak i Melisandra prica o budjenju kamenih zmajeva na Dragonstonu, prica o tome dosta cesto koliko se sjecam.

Kad smo vec kod toga, brzo pitanjce, zar nije pogresno prevodit imena gradova, zar ne bi Winterfell na Srpskom trebalo da bude samo Vinterfel, a ne Zimogroz kako ga u CG npr. prevode.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Tue Aug 15, 2017 8:08 pm

Pohovani feniks wrote:Kako je moguće da ga niko drugi nije video onda? Zmajevi nisu baš mali. Very Happy
Iako je Tirion rekao da su poslednji bili velikične mačke.

Mozda je odletio preko zida Twisted Evil

Opet ako je vuk vidio zmiju sa krilima... Za viziju koju je Dani imala razumijem, to se tumaci na milion nacina, Melisandra je fulala dosta puta, a i to sto vidi u plamenu ipak zaivisi od nacina na koji ona protumaci. Ali vuk je ovo vidio.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Tue Aug 15, 2017 8:11 pm

Deron wrote: А Мири маз Дур је рекла Дени да само смрт може платити нови живот.

Imam osjecaj da ce to da progoni Dani do kraja price, znam da je vec progoni, ali mislim u nekom direktnijem obliku.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by child of duckness Tue Aug 15, 2017 8:20 pm

Ali zašto bi to moralo da znači da postoji skroz deseti zmaj? Možda se vizija odnosila na jednog od Deninih zmajeva koji će da preleće Vinterfel tokom borbe sa WW. To mi je razumljivo, sa sve telima, krvlju i mirisom koji je možda miris zmajeve vatre kojom ubija WW. Isto kao što je Deni imala viziju o sebi na Severu, što je i u seriji delom prikazano, možda je i tim vizijama prikazana ta finalna borba..i verovatno će upravo tu da se odigra ta neka smrt koja mora da plati novi život. Razz Sve nekako vodi ka toj nekoj tački ključanja.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Tue Aug 15, 2017 8:22 pm

child of duckness wrote:Ali zašto bi to moralo da znači da postoji skroz deseti zmaj? Možda se vizija odnosila na jednog od Deninih zmajeva koji će da preleće Vinterfel tokom borbe sa WW. To mi je razumljivo, sa sve telima, krvlju i mirisom koji je možda miris zmajeve vatre kojom ubija WW. Isto kao što je Deni imala viziju o sebi na Severu, što je i u seriji delom prikazano, možda je i tim vizijama prikazana ta finalna borba..i verovatno će upravo tu da se odigra ta neka smrt koja mora da plati novi život. Razz Sve nekako vodi ka toj nekoj tački ključanja.

A Brenov vuk koji je vidio zmaja? Tj. krilatu zmiju. Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by child of duckness Tue Aug 15, 2017 8:26 pm

Možda je i on imao viziju. Nagutao se neke Davosove zalutale robe u Vinterfel nekada davno i počele da ga pucaju haludže. Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Tue Aug 15, 2017 8:30 pm

Ser Duncan the Tall wrote:


Kad smo vec kod toga, brzo pitanjce, zar nije pogresno prevodit imena gradova, zar ne bi Winterfell na Srpskom trebalo da bude samo Vinterfel, a ne Zimogroz kako ga u CG npr. prevode.
Pričao sam o tome sa drugaricom koja se time bavi. U suštini jeste pogrešno, ali to ne važi za fantastiku. Zato što je ovde bitno da se prevede, da bi se dobio bolji osećaj knjige. Da su imena gradova bez ikakvog značenja, onda ne bi bilo potrebe ni za prevodom. Ovako, ne znaju svi engleski, pa bi im deo doživljaja knjige bio uskraćen.
Kod nas u Srbiji je prevedeno kao Zimovrel.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Tue Aug 15, 2017 8:34 pm

Pohovani feniks wrote:
Ser Duncan the Tall wrote:


Kad smo vec kod toga, brzo pitanjce, zar nije pogresno prevodit imena gradova, zar ne bi Winterfell na Srpskom trebalo da bude samo Vinterfel, a ne Zimogroz kako ga u CG npr. prevode.
Pričao sam o tome sa drugaricom koja se time bavi. U suštini jeste pogrešno, ali to ne važi za fantastiku. Zato što je ovde bitno da se prevede, da bi se dobio bolji osećaj knjige. Da su imena gradova bez ikakvog značenja, onda ne bi bilo potrebe ni za prevodom. Ovako, ne znaju svi engleski, pa bi im deo doživljaja knjige bio uskraćen.
Kod nas u Srbiji je prevedeno kao Zimovrel.

Ahaaa, to ima smisla, posto toliko sam uvjeren bio u ta neka pravila da znam da se imena ne prevode. Very Happy Onda samo nismo izabrali bas dobre nazive za prevod Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Tue Aug 15, 2017 8:36 pm

To apsolutno. Very Happy
Ja bih ga pre nazvao Zimopad. Ne zvuči loše.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Deron Tue Aug 15, 2017 8:57 pm

Тада приказе задрхташе кроз таму, тамноплави обриси. Висерис је вриштао дом му је растопљено злато текло низ образе и пунило уста. Високи лорд бакарне коже и сребрнозлатне косе стајао је под барјаком с ватреним пастувом, испред града у пламену. Рубини су летели као капи крви са груди умирућег принца док је пао на колена у воду и последњим дахом шапутао име једне жене.... мајко змајева, кћери смрти... Сијајући као залазак сунца, црвени мач је био дигнут у руци плавооког краља који није бацао сенку. Платнени змај њихао се на копљима међу усхићеном гомилом. Са задимљене куле, велика камена звер полете, бљујући ватру сенки.... мајко змајева, убицо лажи.... Њена сребрна ждребица касала је кроз траву, ка тамном и светлуцавом потоку под морем звезда. Леш је стајао на прамцу брода, очију светлих на мртвом лицу, сивих усана тужно осмехнутим. Плави цвет растао је из пукотине у леденом зиду и испуњавао ваздух миомирисом.... мајко змајева, невесто ватре...

Денина визија у кући неумирућих.
Deron
Deron

Posts : 21
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by child of duckness Tue Aug 15, 2017 9:27 pm

Najjednostavnija je opcija da je stvarno zmaj figurativno značenje, u smislu sve i jedna vizija ukazuje na delove slagalice koji vode ka R+L i na kraju do Džona kao zmaja u zidinama Vinterfela. I to vuk ga je video se može tumačiti na sto načina. Opet, ovo jesu samo moje interpretacije, ali mi nekako izglednije da je to bila pre vizija nego da ga je stvarno video, nema veze što tako piše. A ne mora da znači ni da je zmaj, možda je i nešto totalno random na nebu, neka prirodna pojava.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 8:25 am

Ovo za Dani moze da se tumaci na milion nacina, ali ne znam kako bi drugacije protumacio vuka koji vidi krilatu zmiju? Ne ostavlja bas mnozo prostora za nagadjanje.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by child of duckness Wed Aug 16, 2017 9:41 am

Pa po meni je ili vizija neka i to je stvarno bio zmaj, ili možda nešto na nebu proletelo što je vuku zaličilo na krilatu zmiju, kometa ili šta ja znam, ali opet to je malo lame. Ni u kom slučaju ne verujem da je to bio pravi pravcati zmaj. Very Happy Ja pucam ili na viziju ili jednostavno namerno nedovoljno deskriptivno definisan san. Very Happy Ako neko svoju tehniku pisanja krije iza tone foreshadowinga, simbolike i krša snova i vizija, to je RR Martin. Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 3:36 pm

Winds of Winter ce da otvori sa dvije bitke: Victarionov napad na Mereen i Battle of Bastards. Svi oni likovi i misterije u Old Townu, Young Griff, Jon Konington, Doran i  Dorna, Euron i napadi na Reach... Aaaaaaaa, ko ce docekat knjigu... bounce bounce bounce
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Deron Wed Aug 16, 2017 3:56 pm

Каква ће то лудница да буде. А док не стигне нова књига мора ове старе да читам Sad
Deron
Deron

Posts : 21
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 4:01 pm

Predpostavljam da si cito Tales of Dunk and Egg? Ja sam na sredini druge, kad dodju kod Red Widow, da znas da ne izleti slucajno neki spoiler Very Happy

Vise cu naucit svaki zivi detalj cekajuci Winds of Winter.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Deron Wed Aug 16, 2017 4:36 pm

Приче о сер Данкану сам прочитао за 2 дана. Крвави гавран један од јачих ликова.
Deron
Deron

Posts : 21
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Wed Aug 16, 2017 6:10 pm

Ja uporedo čitam Svet leda i vatre (da li je i vama bilo teško za praćenje svega onoga?) i Igru prestola.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 9:04 pm

Deron wrote:Приче о сер Данкану сам прочитао за 2 дана. Крвави гавран један од јачих ликова.

Vjerujem, i ja bih zimi, ali ljeti imam dosta manje vremena a i teze mi je sjest i citat na 40 stepeni.

Da, da, Bloodraven je misterija iza svega i toliko je dobro opisan da u potpunosti mogu da ga zamislim sa lukom i strijelom, onako u oklopu, bez oka... One njegove Raven's Teeth, kako Dunk stalno ponavlja Bloodraven ima hiljadu oci i jedno. Za nekog ko nema prevelik kontakt sa Dunkom, sem sto su im se jednom pogledi sreli, to je jako dobro, koliko su perspektive razlicite i kako bi im Egg svasta reko kad cuju kako pricaju o njemu...
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 9:11 pm

Pohovani feniks wrote:Ja uporedo čitam Svet leda i vatre (da li je i vama bilo teško za praćenje svega onoga?) i Igru prestola.

Ja jos nisam procitao A World of Ice and Fire ali dosta toga znam preko vikipedije, jutjuba itd. Nisam nekako nikad imo problema sa pracenjem ko je gdje i sta se desava, ko su ovi likovi... Mada sam ja bukvalno diso knjige kad mi ih je brat donio Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Wed Aug 16, 2017 9:12 pm

A taj Dankan je ziveo u doba Megora II Targerijana ili tako nesto?
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Wed Aug 16, 2017 9:18 pm

Pohovani feniks wrote:A taj Dankan je ziveo u doba Megora II Targerijana ili tako nesto?

Maekar Targerijem je kralj nakon prve price ako se dobro sijecam.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 3 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum